Tabata

Náročné a efektivní cvičení

Jedná se o kardiovaskulární trénink ( posiluje srdce a krevní oběh ), jehož cílem je zlepšení výkonnosti, svalové síly a spalování tuků.
Tabata je vlastně spojení síly a času, jde o velmi efektivní a náročnou metodu intervalového tréninku, při kterém se zvyšuje fyzička i síla zároveň.

A jak probíhá lekce Tabaty?

Začínáme krátkou rozcvičkou, snad jako všechna cvičení má i Tabata v úvodu zahřátí a protažení svalů tak, aby byly správně připraveny na následující velkou fyzickou zátěž.
Následuje první kolo intervalového tréninku, které je složeno z 20 sekund maximálního výkonu tzn. z takového počtu opakování jednoho cviku, jakého jsme schopni v daném časovém limitu dosáhnout a následuje 10 sekund odpočinku. Takto vykonáme 8 opakování jednoho cviku a máme hotové jedno kolo. Poté následuje ještě 7 dalších kol s jinými, neméně přínosnými cviky.

Někteří považují tento typ pohybu za nejúčinnější a nejefektivnější metodu, která nahradí i několik hodin v posilovně. Zapojeno je veškeré svalstvo, dochází k jeho rychlému vyrýsování avšak bez velkého nárůstu hmoty.

Cvičení Tabata je velmi náročné a není proto vhodné pro všechny. Před cvičením doporučujeme seznámit se důkladně s kontraindikacemi, které limitují některé klienty. V případě, že si nejste jisti, zda se Váš zdravotní stav slučuje s intervalovým tréninkem Tabata, konzultujte předem vhodnost se svým lékařem.

REZERVOVAT SI TERMÍN CVIČENÍ


Podmínky rezervace