Power Joga

Relaxujte v pohybu


Vznik powerjogy se datuje přibližně v druhé polovině 90. let. Není asi s podivem, že kolébkou je USA, kde lidé již dlouho bojují s nadměrným stresem a hrozbou obezity. Pro představu, jedná
se vlastně o spojení v té době velmi populárního a hojně rozšířeného aerobiku s klasickou formou jogy. Vznikla tak aktivita vhodná pro velký počet lidí majících chuť se zvednout od svého hamburgeru.

Téměř každý se tedy mohl ihned zapojit do cvičení, neboť se v jedné lekci mohou potkat začátečníci se zkušenými sportovci. Stačilo najít si pro sebe vhodného lektora, jehož lekce tomu kterému cvičenci nejlépe vyhovuje. Není zde totiž pevně zadané pořadí jednotlivých ásan, tudíž jsou lekce sestaveny podle obliby jednotlivých lektorů a variabilita je veliká.

A co vlastně od powerjogy očekávat?

Stejně jako tradiční joga, je i powerjoga založená na správném držení těla, ovládání a práci pánevního dna a hlubokého stabilizačního systému páteře. Jednotlivé ásany však přecházejí v rychlejším sledu, takže svaly dostanou podnět k práci a začínají posilovat, protahovat a spalovat, tedy hubnout.

Počítejte s výdejem tekutin ve formě potu a s propoceným tričkem. Dochází ke zlepšení kondice, odbourání stresu, k formování a zeštíhlení těla. Jako při všech aktivitá je i zde bohužel nutná jistá dávka dávka zebezapření, pevné vůle a hlavně pravidelnosti, aby se
dostavily výsledky a pocítili jsme příval nové energie, odstranění únavy a bolestí zad.


REZERVOVAT SI TERMÍN CVIČENÍ


Podmínky rezervace