Zdravotní cvičení

Naučte své tělo správně se hýbat

Rádi bychom Vám nově nabídli naše kurzy zdravotního cvičení, které povedou zkušená fyzioterapeutka Dana Blaževičová a dlouholetá lektorka Mgr. Lenka Tahalová.

Kurz pod vedením Dany Blaževičové:

Je lektorkou funkční manuální mediciny Doc. Tichého. Vede kurzy nejrůznějších pohybových forem, převážně se zaměřením na hluboký stabilizační systém.

Kurz BASIC - BODY - BUILD

neboli naučte se cvičit správně a zdravě. Tento kurz je určen pro laiky, kteří chtějí začít se cvičením, ale i pokročilé cvičence.

Cílem je, abyste vyšli do světa vybaveni znalostmi, které vám umožní projít všemi druhy cvičení bezpečně.

B3 kurz bude obsahovat teoretickou i praktickou část. Nejprve se budeme věnovat stretchingu. Vysvětlíme si, proč je velmi důležitý a naučíme se jeho teoretické i praktické základy. Které svaly protahovat a v jakých polohách tak, aby nehrozilo poškození. Řekneme si, jaké jsou optimální rozsahy pohybu.

V další části se naučíme pracovat s hlubokým stabilizačním systémem (HSS) neboli břišním lisem. Opět v různých polohách. Tato technika je vlastně základem pro všechny pohybové aktivity. Při nezvládnutí práce se středem těla zpravidla dochází k výhřezům meziobratlových plotének a dalším poškozením pohybového aparátu.

Dále se zaměříme na celkové posílení všech svalových partií v nízkých polohách  (lehy, sedy, kleky) s využitím overballů, gymballů, BOSU, lehkých činek. Na závěr vše shrneme do jedné cvičební lekce.

Laici i ti pokročilejší se dozvědí, jak cvičit a přitom si neublížit, jak se protahovat a co dělat, aby se skutečně zapojil i ten opomíjený hluboký stabilizační systém.

Informace:  kurz pouze pro 12 účastníků

Rezervace místa je platná až po uhrazení celé částky kurzovného. Vzhledem k omezenému počtu míst objednávejte včas!

Kurz pod vedením Mgr. Lenky Tahalové:

Cvičení Body & Mind (pro zdravé tělo i mysl)

Cvičení Body & Mind je zaměřené na podporu zdraví, pružnosti svalů, stability a mindfulness tj. v klidném tempu se učíme vnímat svoje tělo, posilujeme jeho střed (core), protahujeme zkrácené svaly, rozpohybujeme klouby, objevujeme i drobné oslabené svaly.Provádíme "sebeošetření", obličejovou jógu, cviky na propojení pravé a levé mozkové hemisféry.
Cvičení vychází z jógy a spiraldynamics a je vyladěno co nejlépe pro potřeby našich klientů.
Lekce je zakončena dechovým cvičením nebo příjemnou relaxací.

Podrobnosti ke všem kurzům

Všechna naše rehabilitační a zdravotní cvičení jsou vedena formou několika týdenních kurzů, v uzavřených stálých skupinách pouze s omezeným počtem klientů.

Během cvičení se naučíme, jak se svým tělem zacházet nejen během cvičení, ale v běžných denních situacích i v pracovním životě. Zaměříme se na správné postavení a držení těla, optimální vedení pohybu a to tak, aby se jednalo vždy o pohyb pro tělo přirozený, jenž nezpůsobuje bolest, či přetížení problematických partií. Naučíme se správně dýchat, posilovat ochablé svaly bez zátěže (pracujeme pouze s vlastní vahou) a protahovat zkrácené svaly.

Zaměříme se na správný stoj a sed, problematické partie páteře krční, hrudní, bederní, dále na pánev, dolní i horní končetiny, kyčelní a ramenní klouby, plosku nohy a mnoho dalších oblastí. Poskytneme tak tělu jiný pohybový rozměr, dáme mu svobodu a novou možnost pohybu.

Cvičení bude propojením všech moderních fyzioterapeutických směrů s využitím mnoha pomůcek, jako jsou např. fyziobaly, S-baly, tyče, míčky a hlavně váhy našeho těla.

Pro více informací a podrobností nás prosím kontaktujte.

Telefon: 605 958 177

E-mail: info@heat-jbc.cz


ROZVRH CVIČENÍ

Podmínky rezervace


Partnerem našich cvičení je VZP

VZP