Zdravotní cvičení

Naučte své tělo správně se hýbat

Rádi bychom Vám nově nabídli naše kurzy zdravotního cvičení, které povedou zkušená fyzioterapeutka Mgr. Ema Lehká DiS. a dlouholetá lektorka Mgr. Lenka Tahalová.

Kurzy pod vedením Mgr. Emy Lehké DiS.:

Pilates

Pilatesova metoda dodá svalům délku, sílu, pružnost a současně zpevní vnitřní partie. Vymodeluje celé tělo, jež se zbaví také nežádoucích tukových polštářků. Zpevní a zdokonalí vnitřní partie ve střední části těla. Cvičením dosáhnete harmonické vyváženosti a spolupráce nejen svalů na povrchu těla, které jím pohybují, ale dojde k posílení i svalů vnitřních, jež drží tělo ve správném postavení v klidu, tedy době bez pohybu. Pilates je potřeba cvičit v určitém sledu tak, aby na sebe postupně jednotlivé cviky navazovaly. Vyžaduje naprostou přesnost, koncentraci a správné dýchání.

Rehabilitační cvičení pro všechny věkové skupiny

Společně se vrhneme na úpravu špatných pohybových stereotypů a na nácvik nových zdravějších pohybových návyků. Jednotlivými cviky ovlivníme pozitivně bolesti zad, páteře a kloubů, upravíme svalové dysbalance.

Kompenzační cvičení pro děti

Zaměříme se na vyrovnání svalových dysbalancí, které vznikly v důsledku vadného držení těla a již u dětí v mladším školním věku mnohdy vyvolávají bolesti zad, hlavy či dolních končetin. Cvičení je tedy vhodné pro děti ve věku 7 – 12 let s vadným držením těla, se skoliózou či se zdravotním omezením v oblasti pohybového aparátu.
Uvítáme ale i děti zdravé a aktivně sportující, které se naučí vnímat své tělo trochu jinak a pracovat s ním v duchu rehabilitace, tzn. zevnitř.
Cvičení ve skupině s využitím různých pomůcek je pro děti zábavnější, mohou sledovat pokroky svých vrstevníků, snaží se je napodobit a vyrovnat se těm zdatnějším.

Cvičení pro chlapy

Pozorujete na sobě změny, které Vás trochu děsí? Roste Vám bříško, zadýcháváte se, nezavážete si tkaničky bez zadržení dechu a bolí Vás záda? Pak je na čase s tím něco udělat.
Cílem kurzu bude především posilování jednotlivých svalových skupin (i takových, o kterých ani nevíte, že je máte), ale nezapomeneme také na jejich následné důkladné protažení.

Kurz pod vedením Mgr. Lenky Tahalové:

Vědomé cvičení

Jedná se o speciální kurz zaměřený na vědomé pohyby a uvědomování si podstaty každého cviku a svého těla. Tzn. soustředíme se cíleně na pohyb konkrétní části těla, vnímáme jeho rozsah, možnosti a hranice. Dochází k zapojení nejen svalů zádových, ale postupně se přidají i svaly ostatní.
Budeme věnovat pozornost tomu, „kde“ tělo cvičí, a vědomě zapojovat drobné (většinou ochablé) svaly.
Cvičení vychází z jógových pozic, rehabilitačního cvičení a spiraldynamics a je nejvhodnější naboso nebo v prstových ponožkách s protiskluzovou úpravou na chodidle. Vhodný je vlastní ručník na jógovou podložku.
Na konci kurzu budeme pružnější, pevnější, budeme mít lepší stabilitu a svoje tělo budeme daleko více vnímat

Podrobnosti ke všem kurzům

Všechna naše rehabilitační a zdravotní cvičení jsou vedena formou několika týdenních kurzů, v uzavřených stálých skupinách pouze s omezeným počtem klientů.

Během cvičení se naučíme, jak se svým tělem zacházet nejen během cvičení, ale v běžných denních situacích i v pracovním životě. Zaměříme se na správné postavení a držení těla, optimální vedení pohybu a to tak, aby se jednalo vždy o pohyb pro tělo přirozený, jenž nezpůsobuje bolest, či přetížení problematických partií. Naučíme se správně dýchat, posilovat ochablé svaly bez zátěže (pracujeme pouze s vlastní vahou) a protahovat zkrácené svaly.

Zaměříme se na správný stoj a sed, problematické partie páteře krční, hrudní, bederní, dále na pánev, dolní i horní končetiny, kyčelní a ramenní klouby, plosku nohy a mnoho dalších oblastí. Poskytneme tak tělu jiný pohybový rozměr, dáme mu svobodu a novou možnost pohybu.

Cvičení bude propojením všech moderních fyzioterapeutických směrů s využitím mnoha pomůcek, jako jsou např. fyziobaly, S-baly, tyče, míčky a hlavně váhy našeho těla.

Pro více informací a podrobností nás prosím kontaktujte.

Telefon: 605 958 177

E-mail: info@heat-jbc.cz


ROZVRH CVIČENÍ

Podmínky rezervace


Partnerem našich cvičení je VZP

VZP